Olimpiai délelőttöt tartottak június 24-én a Varga Zoltán Sporttelepen. A napközis tábor első turnusának résztvevői a Nemzetközi Olimpiai Bizottság Olimpiai Nevelési Programjának keretében ötkarikás bajnok sportolóval is találkozhattak.
A NOB 2008-ban alkotta meg Olimpiai Nevelési Programját az olimpiai eszme népszerűsítése érdekében. Az OVEP (Olympic Values Education Programme) tananyagcsomagot pedig minél több emberhez próbálják meg eljuttatni. Az olimpiai filozófia alapja a test, szellem és lélek harmóniája. Az OVEP módszertana is erre épül, hogy mozgáson és tevékenységen keresztül még a nehezebben megfogható, olimpiai értékrendszer is elsajátítható. Ez a program érkezett meg június 24-én a zuglói napközis táborba, ahol a gyerekek olyan kiváló sportolókkal találkozhattak, mint Antal Dénes, a Magyar Olimpiai Bizottság ügyvezető igazgatója, aki kajakozóként a Budapesti Honvéd SE színeiben kezdett, majd a KSI versenyzőjeként ifjúsági világkupa-győztes és Európa-bajnoki címet szerzett, illetve Andrásfi Tibor, aki tagja volt a párizsi olimpián aranyérmes férfi párbajtőrcsapatnak, nem mellesleg világbajnoki ezüstérmes, Európa-bajnok és Európa Játékok-győztes is. A két sportoló a saját sportágából hozott játékot a táborozó gyerekeknek, majd mindketten meséltek nekik az élsportolói létről és a világversenyek hangulatáról. Ezt követően valamennyi gyerek autogramot kapott.
A napközis tábort szervező Zugló Sport- és Rendezvényszervező Nonprofit Kft. az elkövetkezendő hetekben is tervez majd sportprogramokat a gyerekeknek. Augusztus 5-én egy, a mostanihoz hasonló olimpiai délelőttöt szerveznek, de a következő turnusokban a Magyarországi Street Workout Szövetségek, a BVSC-Zugló, a KSI SE is hoz majd sportprogramot a táborba. Emellett lesz majd floorball, és találkozhatnak a gyerekek más olimpiai bajnokokkal is.
A tavalyi nyári táborokról itt olvashat:















