Tragikus hirtelenséggel 32 éves korában elhunyt Németh Zsanett birkózó. A 2017-es újvidéki Európa-bajnokság ezüstérmese és a 2019-es bukaresti Európa-bajnokság bronzérmese szófiai otthonában lett öngyilkos. Zsanett 2023-ban döntött úgy, hogy bolgár színekben folytatja pályafutását.
A nehézsúlyú birkózó 2021-ben versenyzett legutóbb világversenyen, 2022-ben költözött Bulgáriába, ahol néhány hete megnyerte az országos bajnokságot. Németh nemrég a CSZKA Szófiához igazolt, és a klub kifizette volna azt a 10 ezer svájci frankos díjat is, mely által bolgár színekben indulhatott volna a világ- és Európa-bajnokságokon.
A magyar sportoló az utóbbi időben depresszióval küzdött, és pszichológushoz járt. Halála előtt erősen érezhető volt, hogy lelki problémákkal küzd. A háttérben állítólag szó volt arról is, hogy visszatér Magyarországra, de ő végül nem ezt választotta.
Németh Zsanett Zuglónak is nagyon fog hiányozni. A kitűnő birkózó a Csanádi Árpád Sportiskola, Általános iskola és Gimnáziumban érettségizett, és már fiatalon az Őrnagy utcai iskola egyik nagy tehetsége volt.









