Életének 74. évében elhunyt Szakos József, a KSI egykori szakágvezetője és mesteredzője, az olimpiai bronzérmes és világbajnok ökölvívó, Erdei Zsolt nevelőedzője.
Szakos József az egyik legismertebb és legelismertebb magyar ökölvívó-edző volt Magyarországon. A Magyar Ökölvívó Szövetségben is komoly pozíciókat – főtitkári, szakmai igazgatói – töltött be. Edzői pályafutásának azonban legmeghatározóbb időszaka a KSI-ben elöltött évei voltak. 1978-ban csatlakozott a zuglói klubhoz (előtte a Honvédnál volt edző), ahol néhány éven belül szakágvezető lett, és majd két évtizeden keresztül meghatározó alakja volt az egyesület ökölvívó műhelyének. Irányítása alatt generációk nőttek fel, és több mint száz magyar bajnokot adott a sportágnak. Szakos József kiváló pedagógus is volt, aki nemcsak sportolókat, hanem kiváló embereket is nevelt. Nyolc évig volt tanítványa Erdei Zsolt, aki a magyar ökölvívás egyik legkiválóbb versenyzője lett. Szakos József szakmai munkája jelentősen hozzájárult ahhoz, hogy Madár olimpiai érmes, világ- és Európa-bajnok, majd profi világbajnok legyen. Később a birkózó olimpiai bajnok Növényi Norbertet is hatékonyan segítette kick-boxos időszakában.
1998-ban mesteredző lett, majd a szövetség szakmai igazgatójaként vehette át 2010 májusában a magyar sport napja alkalmából a Magyar Sportért díj II. fokozatát, amelyet a sport területén végzett kiemelkedő tevékenysége elismeréséül kapott.









