Június 19-én több ezer zuglói gyermek számára ért véget a 2025-2026-os tanév. A kerületi iskolák többsége pedig június 25-én egy ünnepséggel zárta le az oktatási évet.
A zuglói Móra Ferenc Általános Iskolában „iskolaidőben”, reggel 8.15-kor volt a tanévzáró ünnepség, mely eseményen Rózsa András polgármester, Kinisch Andrea és Hevér László György alpolgármesterek, illetve Tóth Attila, a Népjólét Bizottság elnöke is részt vettek.
„Fantasztikus nyár vár a diákokra – mondta a kerület vezetője ünnepi beszédében -, ám érdemes lesz a nyarat tartalmasan eltölteni, hogy aztán szeptemberben mindenki feltöltődve érkezzen majd vissza az iskolába!”
Az ünnepi műsortően Molnár Andrea igazgatónő több díjat és elismerést is átadott. Az idén alapított Móra Örökség Díjat Pákáné Szarka Magdolna tanító vehette át, aki egyben a Móra Emlékérem díjazottja is volt. Kiosztották az Évfolyam Diákja elismeréseket, illetve megajándékozták azokat a tanulókat is, akik a tanév során 120 vagy annál több ötös érdemjegyet szereztek. Az idei tanévben is sok ilyen diák volt.
„Ebben a tanévben 51 diákunk végzett kiváló vagy kitűnő eredménnyel” – mondta az igazgatónő.
A tanévet pedig stílszerűen a pedagógusok műsorával zárták, a tanítók nyári hangulatot idéző táncába pedig már a diákok is bekapcsolódhattak.

















