Az egészségügyi és a szociális dolgozókat ünnepelte a kerület a Semmelweis-napon – a programon díjakkal köszönték meg a szakemberek odaadó, önzetlen munkáját a Lipták Villában.

A Semmelweis-napot több mint 30 éve ünnepeljük, ugyanis a magyar országgyűlés 1992-ben nyilvánította a magyar egészségügy napjává július 1-jét, így állítva emléket az anyák megmentőjének, Semmelweis Ignácnak.

Rózsa András polgármester beszédében elmondta, személy szerint is fontos számára az egészségügy, amely területen sok fantasztikus ember dolgozik, mégis számos tekintetben méltatlan, nehéz körülmények között kell végezniük a munkájukat. „Van egy kis mélabú a Semmelweis-napban. Mégis most optimista vagyok, mert van egészségügyi minisztériumunk, egészségügyi miniszterünk – fogalmazott. – Aktívan dolgozunk, hogy legyen pénz fogorvosi rendelő építésére, háziorvosi rendelők kialakítására és általában a körülmények javítására, mert a megbecsülés ott kezdődik, hogy professzionális munkahelyen végezhetik munkájukat az egészségügyben dolgozók „– hangzottak a polgármester szavai, aki azt is elmondta, számára biztos pont a Zuglói Egészségügyi Szolgálat, aminek munkatársai felé hálával, megbecsüléssel tartozunk.

Az intézmény főigazgató főorvosa, Dr. Nagy András Csaba rámutatott, Semmelweis Ignác rendíthetetlen elkötelezettsége élő valóság számukra. Ezzel kapcsolatban hangsúlyozta, nagyon figyelnek a tisztaságra, a takarításra. Mindig van a mosdókban egészségügyi papír, szappan és fertőtlenítő. Munkatársai a megnövekedett betegforgalom ellenére is helytállnak, többletmunkát, áldozatot vállalnak. A főigazgató főorvos is osztozik a kerület vezetőjének optimizmusában, bízik benne, hogy idén, jövőre már kézzelfogható változások lesznek.

„Az új szakrendelő egyfajta életcél, valamint a betegutak átalakítása, a munkakörülmények javítása is fontos feladat. Ebben nagy segítséget kapunk az önkormányzattó, remélem, majd az államtól is”– fogalmazott.

A Zuglói Szociális Szolgáltató Központ vezetője, Tóth Józsefné kollégái elkötelezettségéről beszélt. Mint mondta, az elesetteken, a nehéz helyzetben lévőkön szakértelemmel, szeretettel, elhivatottsággal segítenek. Szerinte csak a legmélyebb tisztelet hangján lehet köszönetet mondani munkájukért.

Semmelweis-napon Gondozási Munkáért Díjat vehetett át Baranyiné Németh Ágnes, Szabóné Ujfalusi Katalin.

Zugló Lakosságának Szolgálatáért Díjat kapott Dr. Pávich Anna, Országné Szemere Ida, Nagy-Thoma Szilvia, Géczy Krisztina, Szabóné Jakab Ildikó, Deme Lajosné.

Zugló Egészségügyi Ellátásáért Díjjal jutalmazták Gáspár Johannát.

Az Egészséges Zuglóért Díjat idén Tóth Edina, Báthori Júlia Tímea, Köles Mária vehette át.

A Gyógyító Munkáért Díjat Dr. Botos Aranka és Dr. Schmidt Emese kapott.