Fontos feladata volt az esélyegyenlőségi kerekasztal résztvevőinek, ugyanis a Helyi Esélyegyenlőségi Program intézkedési tervét vizsgálták felül. A programon több pontot beszéltek meg a szakemberek.

Nulladikként a településszintű problémákat vitatták meg, ilyen például az informatikai tudás hiányossága, az akadálymentesítés, a prevenció, a szűrővizsgálatok. Tóth Attila, a népjóléti bizottság elnöke Zugló csökkenő lakosságszámára is rámutatott. Kinisch Andrea, a kerekasztal elnöke, a területért is felelős alpolgármester elmondta, fontosnak tartja, hogy a jövőben elkészüljön az ifjúsági stratégia és kiemelt céljuk a Tanoda program is.

A mélyszegénységben élők és a romák esélyegyenlősége kapcsán problémaként merült fel, hogy magas a munkanélküliek száma, nem minden esetben megfelelőek a lakhatási körülmények és az egészségügyi állapotuk. A szegénység pedig generációkon át öröklődik.

A gyerekek kiemelt figyelmet kapnak a kerületben, ebben fontos lépés Zugló gyermekvédelmi koncepciója, azon belül is az elköteleződési nyilatkozat. Ugyanakkor egyre több a pszichés problémával küzdő fiatalok száma, és szinté megoldandó feladat a sajátos nevelési igényű gyerekek nyári táboroztatása. Egyebek mellett elhangzott még a Nyugi Ovi fontossága, amit a tervek szerint folytatnak.

A nők esélyegyenlősége terén cél és folyamatos feladat az érintettek tájékoztatása a segítségnyújtási lehetőségekről, továbbá a pénzbeli és természetbeni juttatásokról, a munkavállalási lehetőségekről. A Zuglói Közbiztonsági non-profit Kft. több szolgáltatást nyújt a családon belüli, a párkapcsolati erőszak áldozatainak, jogi tanácsadást is biztosítanak.

A Zuglói Szociális Szolgáltató Központ (ZSZSZK) demenciatanácsadást biztosít a hozzátartozóknak, de a demens nappali ellátás még várat magára – hangzott el az időseket érintő pont megbeszélésekor. Feladat, hogy készüljön el egy nyugdíjasoknak szóló tájékoztató kiadvány, amelyből megtudhatják, milyen támogatásra jogosultak, mit, hol intézhetnek. Ebben egyébként a ZSZSZK munkatársai segítenek a hozzájuk forduló időseknek.

Az utolsó téma a fogyatékkal élők esélyegyenlősége volt. Fontos feladat, hogy a felújítások, beruházások megtervezésekor alapvető legyen a fogyatékossággal élők akadálymentesítése. A mozgáskorlátozottakon kívül a látássérültekre, a siketekre, a nagyothallókra, az értelmi fogyatékosokra is gondolni kell.

A kerekasztal-megbeszélésen részt vevő Lajtai-Kadocsa Klára, a Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság mentor munkatársa, aki a kerület esélyegyenlőségi programjának felülvizsgálatát segíti.