Portrékat, természetfotókat, drónképeket láthatnak az érdeklődők Pataki Attila második, kerületi kiállításán. A Lipták Villa után a Zuglói Civil Házban nyílt tárlat a művész alkotásaiból.

A Szubjektív objektív – Látva, nem magyarázva című bemutató megnyitóját a Kónya Mercédesz, Bese Csaba duó produkciói színesítették, a megnyitót Czékman Kata, a fotós barátja és Várnai László önkormányzati képviselő nyitották meg. Utóbbi kifejtette, az alkotó igyekezett minden műfajt kipróbálni, kiemelte a szerinte gyönyörű tájfotókat, számára a légifotók a legizgalmasabbak.

Pataki Attila lapunknak elmondta, mint ahogyan a kiállítás címe is jelzi, az a célja, hogy ne kelljen odaállnia a képei elé és elmagyaráznia azok mondanivalóját. Mint fogalmazott, azok magukért beszélnek, egyáltalán nem baj, ha mindenkinek mást jelent egy-egy alkotás.

A művész 1992-ben, 22 évesen vette meg első fényképezőgépét, akkoriban egy galériában dolgozott Svájcban. Korábban egy multinál volt manager, manapság a fotózás áll a középpontban. Pataki Attila tárlata június 1-ig látható.