A holokauszt áldozataira és hőseire emlékeztek a Zuglói Önkormányzat és a Budapesti Zsidó Hitközség Zuglói Körzetének képviselői május 7-én. A Thököly úti zsinagóga kertjében Rózsa András polgármester és Róna Iván körzeti elnök mondott ünnepi beszédet.

Az emlékezés nemcsak becsületbeli feladatunk, hanem kötelességünk is – mondta a polgármester, melyhez a körzeti elnök hozzátette: kívánjuk, hogy legyen béke, és soha ne forduljon többé elő, hogy embereket vallásuk, bőrszínük miatt pusztítsanak el!

A holokauszt áldozatainak, illetve a legnagyobb zsidómentőként számon tartott Ocskay László honvéd százados emléktáblájának megkoszorúzása után, a résztvevők a Thököly út – Stefánia út sarkánál található történelmi helyszínekhez vonultak, ahol előbb Slachta Margit emlékhelye, majd Boros Mátyás és Fischer István, illetve a nemrégiben felavatott Breyer József és Kovács Róza emléktáblája előtt is fejet hajtottak. Ez utóbbi helyszínen, a volt nyilas ház előtt Háhn-Zágon Zsuzsanna alpolgármester emlékezett néhány mondattal a nyilasok szomszédságában zsidó embereket mentő hős házaspárra.