Június közepén a franciaországi Antony-ban rendezték a vívók Európa-bajnokságát. Az eseményen résztvevő magyar vívók között több zuglói kötődésű versenyző volt.
A vívás „sajátossága”, hogy az Európa-bajnokságot mindig közvetlenül a nyári világbajnokság előtt rendezik meg. Ez amiatt teremt furcsa helyzetet, mert nehéz egy küzdősportban három hét alatt kétszer is formába lendülni. Ennek ellenére még mindig nagy a presztízse a vívó Eb-knek. A versenyen több mint negyven ország több mint négyszáz vívója lépett pástra. A résztvevők között voltak – igaz, még semleges színekben – az orosz és fehérorosz vívók is. Az eredetileg kijelölt Észtország emiatt lépett vissza a rendezéstől, ők ugyanis nem engedik belépni az országba az orosz és fehérorosz állampolgárokat. Antony ezt követően vállalta a rendezést.
A magyar csapatban több zuglói vívó is akadt, hárman a BVSC-Zuglót képviselték. Az olimpiai bajnok párbajtőrvívó legjobb magyarként hatodik lett az egyéni versenyben, a csapattal pedig hetedik helyen végzett. A kétszeres világbajnok női kardozók közül Szűcs Luca az egyéniben ötödik lett, a csapattal pedig negyedik.
A legjobb eredmény a zuglói kötődésű, de tatabányai színekben vívó és Amerikában tanuló Muhari Eszter nevéhez fűződik, aki az egyéni viadalon bronzérmet ért el, a női párbajtőrcsapat tagjaként pedig ezüstérmet nyert. Még nála is jobban szerepelt az MTK-s kardvívó, Szatmári András, aki szintén bronzérmes volt az egyéni küzdelemben, a csapattal viszont aranyérmet szerzett, ami a harmadik Európa-bajnoki címe a magyar férfi kardcsapatnak, mindez példa nélküli a magyar sport történetében is. A magyar csapat végül a nemzetek rangsorában a harmadik helyen végzett.












