Új háziorvos gyógyítja a 19. számú körzet betegeit – május óta dr. Horváth Ákos várja a zuglóiakat a Hermina úti szakrendelőben. A szakember szerint szakmájának szépsége a betegek hosszú távú követése.

A XIII. kerületben több mint 20 évig dolgozó háziorvos 600 fős praxist vett át a kerületben, hozzá tartoznak az Ilka utca, Semsey Andor utca, Francia út, Thököly út által határolt területen élő betegek. Korábbi helyéről nem engedték el könnyen a páciensei, sőt már 300-an át is jelentkeztek hozzá.

„Azért szeretek háziorvos lenni, mert hosszú távon követhetem nyomon az embereket és így van értelme nekiugrani az egészségnevelésnek is” – fogalmazott dr. Horváth Ákos. „A háziorvosnak teljesen más a kapcsolata a betegekkel, mint egy szakrendelőben vagy kórházban. Egy-egy betegségre nemcsak gyógyszert írok fel vagy elküldöm szakorvoshoz, hanem elmondom, milyen életmódváltásra van szüksége, például tanácsokat adok, hogyan változtassa meg az étrendjét, milyen mozgásformát iktasson be az életébe. Arról is meggyőzhetem a pácienseket, hogy nem kell mindenre antibiotikum” – magyarázta a háromgyerekes édesapa, aki szabadidejében szívesen hallgat zenét, utazik, túrázik vagy éppen jógázik.

Új gyermek háziorvos a Lőcsei utcában