Az idén száztizenötesztendős BVSC-Zugló a hagyományos évzáró kerti partijával zárta a jubileumi ünnepségsorozatot. A Szőnyi úti sporttelepen minden szakosztály képviseltette magát.

Az ünnepségen Tóth Sándor, a zuglói klub alelnöke értékelte az elmúlt szezont, aki elsőként Kós Hubert teljesítményét emelte ki. Az Amerikában tanuló és edző úszó tavaly 200 háton ismét aranyérmes lett a világbajnokságon, 200 vegyesen bronzérmet szerzett, 100 háton negyedik lett, a 4×100-as gyorsváltóval pedig hatodik helyen zárt. Ez utóbbinak tagja volt Mészáros Dániel is. Az úszók közül még Pádár Nikolett a 4×200-as gyorsváltóval elért 4. helye emelkedett ki a vb-n. Nem csupán a felnőtt úszók szerepeltek jól világversenyeken, hanem az utánpótlás is. Boros Tamara parádés eredményt elérve 4 ezüst- és 1 bronzéremmel tért haza a Tokióban rendezett siketlimpiáról. Rácz Zsombor 200 háton lett ifjúsági Európa-bajnok, a magyar csapat egyik első helyét szerezve. Szabó Kincső Hanna a nyári EYOF mellett a junior-világbajnokságon is elindult. A BVSC-s úszók pedig a rövid pályás és a nagymedencés országos bajnokságon is a legjobb egyesületként zártak úgy, hogy ezeken a versenyeken Kós Hubert nem is indult.

 

A vívóknál is jól alakult a világbajnokság. Andrásfi Tibor a férfi párbajtőr-válogatottal ezüst-, míg Szűcs Luca és Pusztai Liza a női kardcsapattal bronzérmes lett. Az Eb-n a lányok szerepeltek jobban. Ők negyedikek lettek, míg a férfi párbajtőrözők ötödikként zártak.

Az ökölvívó-világbajnokságon is hosszú idő után három BVSC-s induló léphetett a kötelek közé. Ráadásul utánpótlás korosztályban is több zuglói bokszoló vett részt.

Mindkét vízilabda-válogatott ezüstérmesként zárt Szingapúrban a vb-n, így a két válogatott, Dömsödi Dalma és Kovács Péter is éremmel térhetett haza. Ezt utána a januári Eb-n is sikerült megismételniük, ott a fiúknál Batizi Benedek és Tátrai Dávid is örülhetett az ezüstnek. Klubszinten is előre lépett a BVSC-Zugló. 2003 óta először lett mindkét felnőtt együttes dobogós a bajnokságban, a nők 2017 után játszhattak ismét döntőt. Továbbá az Eurokupában egyaránt az elődöntőig menetelt mindkét csapat. Az utánpótlásban kiemelendő a leány gyermek és fiú serdülőcsapat bajnoki címe.

 

A női röplabda NB I-ben is sikerült előre lépni és bajnoki döntőt játszott az együttes, ahol drámai csatában a lehető legkevesebb (2 ponttal) maradt le az aranyéremről. Az utánpótlásban több korosztályos csapat is ott volt az országos döntőkben, innen is kiemelkedik az U20-asok negyedik helye az erős mezőnyben.

A labdarúgók számára is nehezen indult az NB II-es idény, de nagyszerű tavaszi produkcióval, több bravúrgyőzelemmel végül a 7. helyen zártak, és zsinórban a negyedik NB II-es idényükre készülhetnek.

A felnőtt kézilabdázók pedig évek óta stabil tagjai az NB II-nek, ahol fiatal játékosoknak adnak lehetőséget.

Birkózásban Kiss Balázs szakosztályelnök veterán világbajnok lett, így minden korosztályból van már vb első helye. De itt is kiemelkedett a 2025-ben 100 éves szakosztály életében, hogy tavasszal utánpótlás Európa-bajnokságon jártak fiataljaik, ahol szép eredményeket értek el.

A karatésok a magyar bajnokságban több aranyérmet is szereztek, és női, férfi csapatuk is a dobogó tetejére állhatott fel. A korosztályos Európa-bajnokságon Fleischer Dóra ezüst-, Tóth Zsombor bronzérmet szerzett, akik már a felnőtt Európa-bajnokságon is részt vehettek, Dóri pedig a két magyarból az egyik volt, aki a vb-n is ott volt ősszel.

25 évvel ezelőtt alakult meg a BVSC szinkronúszó szakosztálya, ahol Horváth Erika vezetésével azóta is magas szintű szakmai munka folyik. Tavaly a vb-n a válogatottban is szerepelt zuglói szinkronúszó, míg a tavaszi országos bajnokságon a nehézségek ellenére is minden korosztályban volt dobogósuk.

A K1-MMA szakosztály, ahol elindul, onnan rengeteg éremmel tér haza. Legutóbb a Nyílt Nemzetközi Kempo Bajnokságon 17 arany-, 21 ezüst- és 10 bronzéremmel zárt a BVSC-Verebes Team.

Asztaliteniszezőknél a klub versenyzőinek az utánpótlás magyar bajnokságokon több korosztályban is sikerült dobogóra állniuk.

A padel, tenisz, kerékpár-szabadidő szakosztályoknál egyre szélesebb az egyesületi élet.

A BVSC a Honvéd, az FTC és az UTE mögött 21,06 olimpiai pontot gyűjtve a rangsorban az előkelő negyedik helyen zárt az összesített egyesületi rangsorban a 2025-ös naptári évben.

A kerti parti részeként néhány elismerést is átadtak. A klub kitüntetését vehette át Horváth Erika szinkronúszóedző, a 25 éve megalakult szinkronúszó szakosztály megteremtéséért és fejlődéséért végzett áldozatos munkájának elismeréseként, az asztaliteniszező dr. Do Phuong Nam (Dodo), példaértékű sportolói pályafutásáért, valamint szakosztályvezetői munkájának elismeréseként, Szemők Péter, a BVSC korábbi elnöke, Szemők Béla fia, aki a 90 -es években a labdarúgó csapat technikai vezetője is volt, az egyesület iránti hosszú éveken át tanúsított elkötelezettségéért.

Díjazták továbbá az NB I-ben ezüstérmes női röplabda, és az OB I-ben ezüstérmes női vízilabdacsapatot. A birkózók is sok-sok év után jutottak ki világversenyekre. Idén azonban ez Máté Tamásnak, Szőri Marcellnek és Pécsi Szebasztiánnak is sikerült, akik szintén elismerésben részesültek.