Az Álmos Vezér Gimnázium, Pedagógiai Szakgimnázium és Általános Iskola alsó tagozatán egész évben pattogott a labda. A közel tíz éve megrendezett Álmos BL pedig ismét nagyon sok gyereket megmozgatott.

„A program egyik fő célja a mozgás és verseny mellett, hogy közösségé kovácsolja az osztályokat – mondta a verseny szervezője és lebonyolítója, Dudás Melinda tanító. – Már az is egy erős kapocs közöttük, hogy összerakják a csapatokat, mert, hogy nálunk nemcsak a fiúk, de a lányok is örömmel fociznak, de erre ráerősítve az osztály nem focizó tagjainak mindig „kötelező” a szurkolás a pálya mellett.”

Az Álmos BL-t először 2018-ban rendezték meg, és eddig csak a COVID miatt kellett elhalasztani. A mérkőzéseket 1-2. valamint 3-4, évfolyamokon oda-visszavágós rendszerben bonyolítják le. A diákok ősszel és tavasszal is nagyon várják már a meccsnapokat, az eredményhirdetést pedig mindig kiemelten kezeli az iskola. Idén június 17-én volt az ünnepség az Álmos kisépületének udvarán. Az eseményre pedig a zuglói intézmény partnerének számító MTK is delegált néhány vendéget. A diákok az érmeiket például attól a Hárspataki Gábortól vehették át, aki sosem focizott, ám a magyar sport történetében az egyetlen olyan karatés, aki olimpián is szerepelhetett. Hársi Tokióban léphetett az ötkarikás tatamira, ahol bronzérmes lett. Emellett világbajnokságról egy ezüst, Európa-bajnokságról egy-egy ezüst- és bronz-, illetve Európa Játékokról egy bronzérme is van.  Így ő a legeredményesebb magyar karatés. Június 17-én az MTK négy tehetséges U17-es labdarúgója, Nagy Fanni, Szécsi Szabina, Zséli Virág és Kéri Vera is ott volt az Álmosban, akik a gyerekekkel is fociztak egyet. A jól sikerült délelőttöt követően pedig az összes diák akart egy autogramot a vendég sportolóktól.

„Nagy büszkeség számunkra, hogy a focibajnokságunk hatására több gyerekünk is focizni kezdett. Reméljük, néhány év múlva őket is itt köszönthetjük majd az Álmos BL eredményhirdetésén!”