Tizenkilencedik alkalommal rendezett Patakparti Futást az Önkormányzat a Zuglói Sport- és Rendezvényszervező Nonprofit Kft. és a Budapesti Atlétikai Szövetség segítségével. Az eseményen minden eddiginél több embert sikerült megmozgatni a napsütésben.
A Patakparti Futás nem hagyományos értelemben vett verseny, hiszen a résztvevők többségének saját magát kell legyőznie – ettől függetlenül a szervezők mind a tíz számban jutalmazták az első három helyezettet. A díjakat a polgármester és Háhn-Zágon Zsuzsanna alpolgármester adta át.
„Örülök, hogy ilyen sokan vagyunk megint – mondta Rózsa András polgármester, aki az ovisversenyek győzteseinek adta át az érmeket. – A célunk az, hogy mindenki jól és mindenki nyertesnek érezze magát, és, ahogy látom, ez sikerült is.”
A versenytávok ezúttal is a 300 métertől 4500 méterig terjedtek, az utóbbit több mint százan teljesítették. Minden kategóriára igaz volt a nagy részvétel. A kerületi oktatási intézmények mozgósítási versenyét, és az azzal járó 100 000 forint értékű Decathlon sportszervásárlási utalványt az ovisoknál a Zuglói Egyesített Óvoda Tihany Tagóvodája nyerte 80 fővel, míg az iskolák versenyében a Zuglói Munkácsy Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészeti iskola bizonyult a legaktívabbnak 150 fővel. Ennek a két intézménynek kiemelt szerepe volt abban, hogy az idei Patakparti Futáson megdőlt a részvételi rekord és az eddigi csúcsnál, a tavalyi 657-nél jóval többen, 769-en futottak.

























