Lakossági fórumot tartott Ruskal-Klemm Csilla körzetes képviselő a Deés utca 82/A szám alatti önkormányzati telek hasznosítási lehetőségeiről. Sokan kívánták elmondani öteleteiket, hogy mit szeretnének látni a közelmúltban lebontott tarfóház üres telkén. 

Ahogy gyűltek a környéken élők, kiderült, hogy szinte mindenkinek van gondolata a térrel kapcsolatban. Volt, aki egyenesen egy élelmiszerüzletet képzelt el a területre, de Ruskal-Klemm Csilla hangsúlyozta, hogy zöld térként kívánja megőrizni a telket az önkormányzat. Többen felhívták a figyelmet, hogy a környéken lévő Zsolnay-üzem miatt mindenképpen szeretnének itt egy Zsolnay Vilmos-emlékművet. A kutyafuttató gondolatát is elvetették, de egy zárható zöld területet, ahol például sakkozni, társasozni lehetne, többen megvalósíthatónak vélték.

„Különösen jó érzés volt megtapasztalni, hogy a Deés utcai trafóház lebontásával felszabadult területet a lakók nem egyszerűen üres telekként látják, hanem olyan közösségi térként, amely új értéket teremthet a környék számára. A fórumon elhangzott ötletek sokszínűsége jól mutatja, hogy mennyi kreativitás és tenni akarás van a helyi közösségben. Köszönöm mindenkinek, aki időt szánt a részvételre, megosztotta a véleményét és ötleteivel segítette a közös munkát. Bízom benne, hogy a fórumon felvetett elképzelések közül minél többet sikerül megvalósítani” – összegezte lapunknak a lakossági fórumon tapasztaltakat Ruskal-Klemm Csilla.