A KIX című dokumentumfilmmel nyitott a részvételi költségvetésből megvalósuló Kertmozi a Mogyoródi úti Sportpályán. Az ingyenes programon az első száz vendég ajándék popcorn-t és üdítőt kapott.

Az este nyolc órakor induló közönségtalálkozó előtt már pattogatott kukorica illata lengte be a helyszínt, érkeztek mozikedvelők a vászon elé. A vetítés előtt az alkotás egyik rendezőjével, operatőrével, Mikulán Dáviddal találkozhattak a résztvevők.

A négyalkalmas Kertmozi július 18-án a Cserepesház melletti füves területen folytatódik, akkor a Kék pelikán című filmet láthatják az érdeklődők. A szervezők az augusztus 15-én a Bosnyák téri templom melletti területen tartandó vetítés filmjét megszavaztatták. A legtöbben a Macskafogót szeretnék látni. A szeptemberi záróeseményre is várják a zuglóiak voksait.

Bár a program ötletgazdája Schlechmann Dániel elfoglaltsága miatt nem tudott jelen lenni szombat este, de lapunknak telefonon elmondta, eredetileg silent kertmozit szeretett volna, de kompromisszumot kötött a szervezőkkel. Az első két alkotás az ő ötlete volt, és ismeretsége révén az egyik filmforgalmazótól ingyen kapták a filmeket. A KIX-ről elmondta, direkt olyan mozit választott, ami megosztó, mély értelmű, elgondolkodtató. A közösségi költségvetést jó ötletnek tartja, ugyanakkor – mint fogalmazott – fapadosabb is lehetett volna a Kertmozi, hogy még több ötletre jusson pénz.

A közösségi és részvételi osztály már várja az idei részvételi költségvetés ötleteit, amit ezen a linken https://reszvetel.zuglo.hu/reszveteli-koltsegvetes/ nyújthatnak be július 12-ig.