Első ízben osztott egynyári virágokat a Zuglói Önkormányzat. A kerület lakosai lakcím kártya felmutatásával három helyszínen juthattak hozzá a virágokhoz.

A Cserepesház melletti füves területen, a Mogyoródi úti sportpálya Rákos-patak menti oldalánál, illetve a Kassai téren is virágot osztottak június 12-13-án. A két nap alatt ötvenezer növény talált gazdára.

A három helyszínen már 9 óra előtt sorban álltak az emberek, hogy az önkormányzat által kínált öt darab egynyári növényt átvehessék. Az akció június 12-én 9.00-kor indult, és aznap illetve másnap 16.00-ig tartott. A két nap alatt pedig elfogyott az az ötvenezer virágzó petúnia és büdöske, melyet az egyik nagy kertészeti cég kimondottan Zugló számára nevelt.

Rózsa András polgármester is személyesen részt vett a virágosztásban, és elégedetten nyugtázta, hogy az önkormányzat kísérleti jelleggel elindított akciójuk iránt milyen nagy az érdeklődés. Az idei program sikeres alapján megjósolható, hogy a zuglóiak jövőre is számíthatnak majd új növényekre.