A gyalogosok és a kerékpárosok előtt június 24-e és szeptember 30-a között ideiglenesen megnyitott Ilosvai Selymes téren, az autómentes időszak záróeseményén színes programokkal várták a zuglóiakat az önkormányzat munkatársai szeptember 27-én.
„Szerintem ez a rendezvény a térre tervezett programok közül a legsikeresebb” – értékelte a bő három hónap eseménysorozatát Lamina Sára, Zugló Önkormányzata Közösségi és Részvételi Osztályának koordinátora.
„Az Ilosvai csütörtök című programsorozatunk jól előkészítette és népszerűsítette a mai záróeseményt. Látjuk, hogy jóval többen vannak, mint a nyitóünnepségen. Valószínűleg az is számít, hogy a mostani rendezvény programjainak összeállításakor is figyeltünk a beérkező ötletekre. Ilyen például a bábelőadás, amit kifejezetten a helyiek kértek”- magyarázta a szervező, aki kiemelte, hogy két zuglói vállalkozó, a Van Boris Borbár és a Pizza Mille is csatlakozott az eseményhez.
A helyszínen a részvételi költségvetésnek külön standja volt, ahol az ötletekről beszélgettek a lakókkal. Szórólapokat is osztottak, hogy minél többen vegyenek részt az önkormányzat kezdeményezésén.
„A legutóbbi számok szerint eddig 165 ötlet gyűlt össze. Piknik-sorozatunkkal is támogatjuk az ötletfejlesztést, a közös gondolkodást. A Részvételi Tanácsba is lehet jelentkezni október hatodikáig”- tette hozzá Lamina Sára. „A Részvételi Tanács olyan zuglói lakosokból álló testület lesz, akik az ötletek szűrési, értékelési folyamatában a közérdekűséget vizsgálják majd. Az ő munkájuk eredményeként kerül majd ki az a 25 ötlet, amelyekhez megvalósítási tervek készülnek, és melyekről majd februárban szavazhatnak a lakosok.”
A záróprogramon pólófestés, arcfestés, horgolás várta az érdeklődőket. Fitniken, vagyik Fitness edzésen és pikniken is részt vehettek a látogatók. Megyeri Szabolcs, Zugló főkertésze tartott egy bejárást a területen, ahol a környék növényvilágáról mesélt. A résztvevők továbbá a Majorka Színház bábelőadását is megnézhették, majd a Művész Ifjak Musical Stúdió táncelőadását láthatták, illetve zárásként a FitFat zenekar adott koncertet.















