A tavalyi sikeres „Vakáció-akció” után a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) és a Budapesti Közlekedési Központ  (BKK) idén is közös kampánnyal hívja fel a közlekedők figyelmét a gyermekek biztonságára a nyári szünetben. A kampány legfőbb célja a balesetek megelőzése.

A vakáció tíz hete alatt a BRFK heti rendszerességgel tart majd közlekedésrendészeti ellenőrzéseket a város különböző pontjain. Soós László rendőr őrnagy, a BRFK Közlekedésrendészeti Főosztályának főelőadója az erről szóló június 19-i sajtótájékoztatón elmondta, olyan helyszíneket választottak, ahol gyerekek is előfordulhatnak. Így az ellenőrzések valószínűleg strandok, parkok, sporttelepek közelében zajlanak majd.

„Június 22-től több tízezer gyermek számára kezdődik a vakáció, akik ilyenkor hajlamosak figyelmetlenebbül közlekedni. Nekünk felnőtteknek az a dolgunk, hogy vigyázzunk rájuk.”

A főelőadó elmondta, az utolsó tanítási napon, illetve a szünet első napján is egyenruhás rendőrök utaznak majd az 1-es, a 3-as és az 56-os villamosokon, ahol beszélgetni fognak a gyerekekkel, illetve apró ajándékokat is adnak majd nekik. A gyerekekkel való kommunikáció lényege, hogy tudatosuljon bennük, bármikor fordulhatnak rendőrhöz, ha úgy érzik, hogy bajban vannak. Ezen kívül a BRFK és a BKK közös kisfilmekkel és hangüzenetekkel is készül a vakációra. Az előbbieket a két szerv social media-felületein, az utóbbiakat pedig a BKV járműveken lehet majd olvasni vagy hallani.

„A főváros is kiemelten kezeli a közlekedésbiztonság javítását – mondta Kovács Bendegúz, a BKK szóvivője. – A cél az, hogy a halálos vagy súlyos sérüléssel járó balesetek számát nullára redukálják. A statisztikai adatok évről évre javulást mutatnak, de messze még a vége, azért még sokat kell dolgoznunk. Többek között ilyen kampányokkal is sokat tehetünk a közlekedési morál javításáért.”